eTwining projektas „Augu su knyga"

Susitikimas su rašytoja

 

     Gegužės 16 dieną į svečius atvyko rašytoja Ignė Zarambaitė. Ji pristatė savo parašytas knygas vaikams „Elzė ir senojo dvaro paslaptis", „Skudurinukė", „Emilio laiškas" ir „Stebuklingi senelio batai", papasakojo knygų veikėjų atsiradimo istorijas. Visiems vaikams padovanojo po naujausią knygą „Stebuklingi senelio batai". Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai pasigamino žmogeliukus, kuriems turėjo sugalvoti vardus.

Abėcėlės šventė

 

     Gegužės 15-oji - šeimos diena. Todėl tą dieną mokiniai pakvietė savo šeimas į mokyklą, į „Abėcėlės" šventę. Šventės metu mokiniai sveikino mamytes ir tėvelius ne tik savo padarytomis dovanėlėmis, bet ir eilėraštukais bei dainomis.

Pasakų veikėjai

 

     Mokiniai pasakojo apie knygose sutiktus pasakos veikėjus. Juos piešė ir spalvino.

Akcija „Lietuva skaito"

 

     „Lietuva skaito" - tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys. Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. Mūsų klasės mokiniai skaitė mokyklos koridoriuje.

      Balandžio 12 dieną pradinių klasių mokiniai ir būrelis „Boružėlė“ stebėjo vieni kitų spektaklius, inscenizacijas pasakų tema, dainavo karaoke, šoko su lape, lankėsi mokyklos skaitykloje, kur susipažino su Š. Pero kūryba. Mokiniai buvo apdovanoti už piešinius „Pasakų šalyje“. Apdovanojimus už piešinius gavo Ugnė, Gerda, Dominykas, Gintarė, Evita.

Meninio skaitymo konkursas

 

     Balandžio 11 dieną vyko rajoninis meninio skaitymo konkursas. Konkurse dalyvavo mūsų klasės mokinė Ugnė Kiliokaitytė.

Augu su knyga

 

     Balandžio 11 dieną jungėmės prie tiesioginio internetinio renginio, kurio metu pamatėme visus projekto „Augu su knyga" dalyvius. Renginio metu visi turėjo pasakyti patarles ar posakius apie knygą.

Kuriu knygelę

 

     Mokiniai mokėsi pasidaryti knygelę. Vienoje knygelėje kūrė savo pasaką. Kitą knygelę sukūrė apie metų laikus.

Pavasario saulė nušvito meiliai...

 

     Kovo 19 dieną A.Vymerio bibliotekoje vyko poezijos popietė „Pavasario saulė nušvito meiliai...". Šiais Maironio žodžiais popietę pradėjo bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė. Visi mūsų klasės vaikai deklamavo eilėraščius apie pavasarį, grįžtančius paukščius, pirmąsias pavasario gėlytes. Visi mokiniai gavo atminimo dovanėles - skirtukus knygai. Raiškiausiai eilėraščius padeklamavę mokiniai buvo apdovanoti eilėraščių knygelėmis.

Mano šeima skaito

 

Balsuokite už jums labiausiai patikusią nuotrauką (spauskite ant nuorodos).

https://padlet.com/rasaraud/oguio3hk809h

Kalėdinė pasaka

 

     Tai bendras eTwinning projekto "Augu su knyga" dalyvių darbas. Projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų auklėtiniai kartu kūrė pasaką.

Book titled 'KALĖDINĖ PASAKA'Read this book made on StoryJumper

Knygų Kalėdos

 

     Gruodžio 18 dieną mokyklos skaityklos vedėja B.Vaivadienė ir  A.Vymerio bibliotekos darbuotoja I.Ivanauskienė pakvietė pradinukus į „Knygų Kalėdas“. Mokiniai žiūrėjo lėlių teatro „Boružėlė“ spektakliuką, klausėsi dainelių apie žiemą, dovanojo knygas mokyklos skaityklai ir A.Vymerio bibliotekai.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Herojai Šiaurės šalyse"

 

     Lapkričio 13 dieną mūsų klasės mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginyje. Renginį organizavo bibliotekininkės: Ina Ivanauskienė ir Birutė Vaivadienė. Šių metų tema – „Herojai Šiaurės šalyse". Mūsų klasės mergaitėmis tą dieną buvo Pepėmis, o berniukai - Karlsonais. Bibliotekininkės skaitė ištrauką iš Eliaso ir Agnes Vohlundų knygos „Superherojų vadovas". Vaikai žiūrėjo filmukus apie Šiaurės šalis, jų gamtą.

Knygų mugė

 

     Lapkričio 12 dieną pradinukai skubėjo į knygų mugę. Tai eTwinning projekto,,Augu su knyga” dalis. Visą savaitę mokiniai nešėsi į mokyklą knygeles ir džiaugėsi jomis.  Knygų mugėje juos pasitiko meškiukas Rudnosiukas. Jis akylai stebėjo kaip mokiniai dalyvauja loterijoje. Vaikai iš Rudnosiuko maišelio traukė numeriukus, susirado knygelę ir skubėjo nusifotografuoti su juo. Visi suskubo knygeles vartyti. Juk buvo įdomu susipažinti ką turės perskaityti per lapkričio mėnesį. Visi patenkinti Rudnosiukui nuoširdžiai prisižadėjo perskaityti knygeles.

„Bjaurusis ančiukas"

 

     Spalio 24 dieną dramos ir lėlių teatro studija „Boružė‟ pakvietė į spektaklį „Bjaurusis ančiukas‟. Būrelio vadovė Birutė Vaivadienė trumpai pristatė žymųjį pasakininką H. K. Anderseną. Po to lėlių teatriuko „Boružė‟ jaunieji aktoriai vaidino spektaklį „Bjaurusis ančiukas". Smagu, kad vadino ir mūsų klasės mergaitės - Jarūnė, Adriana, Evita, Alessandra ir Ugnė. Šaunuolės mūsų mergaitės!

Knygelės apie gyvūnus

 

     Minėdami pasaulinę gyvūnų dieną, Tauragės „Aušros" progimnazijos 1 klasės mokiniai ne tik lankėsi gyvūnų globos namuose, bet ir skaitė knygutes apie gyvūnus. Savo žiniomis apie gyvūnus dalijosi su kitais klasės mokiniais.

Skaitymo kortelės

 

     Mokiniai skaitė korteles ir rinko pupeles.

Mažasis cirkas

 

     Rugsėjo 24 d. mokyklos kieme svečiavosi „Mažasis cirkas“. Jis pakvietė pradinukus į neįtikėtiną Profesoriaus ir Blusos pasirodymą, pagal to paties pavadinimo H.K.Anderseno pasaką „Profesorius ir blusa“. Linksmi triukai, įdomus pasakojimas pralinksmino ir sudomino vaikus. Buvo jauku ir gera stebėti pasirodymą palapinėje!

Mano knygelės

 

     Su mokiniais įsijungėme į etwinning projektą „Augu su knyga". Rugsėjo 10 dieną mokiniai į mokyklą atsinešė savo mėgstamas knygutes. Jas pristatė savo klasės draugams. Visi susidomėję vartė savo ir draugų knygutes. Mokantys skaityti paskaitė draugams savo knygutę.