Vaikystės šventė

 

     Štai ir baigėsi mokslo metai! Mokiniai su mokykla atsisveikino „Vaikystės šventėje". Šventės metu stebėjome visų klasių pasirodymus. Mūsų klasės mokiniai dainavo dainą „Televizorius. Renginio metu mokinius aplankė Mažylis ir Karlsonas, Malvina ir Pinokis, plėšikas Hocenplocas ir močiutė, Pepė ilgakojinė, krokodilas Gena ir Šapokliaka. Geros vasaros!

Ekskursija Panemunių regioniniame parke

 

 Gegužės 26 d. mokiniai vyko į ekskursiją. Vaikai aplankė Panemunės (Vytėnų), Raudonės pilis. Grožėjosi prie pilių esančiais senais parkų medžiais, tvenkiniais. Užkopę į Raudonės pilies bokštą žavėjosi Nemuno upės apylinkių vaizdais. Pasivaikščiojo po Veliuonos miestelį, apkabino parke augančius didingus tulpmedžius. O kiek buvo išlieta energijos Seredžiuje, kai reikėjo įkopti į Palemono piliakalnį!

           Smagu buvo pabūti draugų būryje, pasižvalgyti mūsų upių tėvo Nemuno slėnių pievose ir kloniuose!

Karjeros diena – Tauragės policijos komisariate

 

     Gegužės 24 dieną 3a klasės mokiniai lankėsi Tauragės policijos komisariate. Policininkės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė papasakojo apie policijos darbą, parodė kokias priemones naudoja savo darbe policijos darbuotojai. Mokiniams priminė, kaip reikia elgtis gatvėje ir prie vandens. Palinkėjo saugios vasaros.

A.Vymerio bibliotekoje

 

       Gegužės 22 dieną A.Vymerio bibliotekoje lankėsi 3a klasės mokiniai. Klasės mokytoja ir bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė mokiniams pasakojo apie švedų rašytoją Astridą Lindgren. Bibliotekoje buvo surengta Astridos Lindgren knygelių paroda. Vaikai su dideliu susidomėjimu vartė knygeles ir svarstė, kokią šios rašytojos knygą norėtų perskaityti per vasarą.

 

Kaip trečiokai koldūnus virė

 

     Gegužės 18 dieną trečiokai virė koldūnus. Juos virti mokė Gabijos mama - kavinės „Ponas koldūnas" savininkė. Koldūnai buvo tikrai gardūs. Ačiū Gabijos mamytei už puikią pamoką.

Europos diena

 

     Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Tauragėje ji paminėta fiksuojant rekordą – Pilies aikštėje susirinko 1714 jaunųjų šokvaikščio šokėjų.

     Per pietus Pilies aikštėje prasidėjo masinis šokvaikštis „60 minučių su Europa“, skirtas Europos Sąjungos 60-mečiui paminėti. Iš įvairių ugdymo įstaigų susirinko 1714 šokėjų, užpildžiusių visą miesto centro aikštę. Tarp jų buvo ir mūsų klasės mokiniai.

Mamyčių šventė

 

     Gegužės 4 dieną vaikai savo mamytes pakvietė į šventę. Šventės metu mokiniai vaidino, dainavo, grojo, šoko ir deklamavo gražiausias eiles mamai. Pavaišino mamas pačių iškeptais keksiukais.

Keksiukai

 

     Gegužės 4 dieną vaikai kepė keksiukus savo mamytėms. Keksiukai puikiai pavyko!

Susitikimas su poete

 

     Balandžio 25 dieną mokykloje vyko pradinių klasių mokinių susitikimas su poete Liudmila Petkevičiūte. Ji yra rašytojo Vytauto Petkevičiaus dukra. Ji pristatė savo eilėraščių knygeles, papasakojo apie savo tėčio parašytas knygas. Mokiniai galėjo nusipirkti poetės knygelių.

Dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna"

 

     Balandžio 6 dieną vyko pradinių klasių mokinių dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna". Konkurse dalyvavo Beatričė, Austėja, Aira ir Deimantė S. Austėja ir Beatričė tapo konkurso prizininkėmis. Joms įteikti diplomai ir dovanėlės. Deimantei S. įteikta padėka.

Konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis"

 

     Kiekvieną pavasarį mūsų mokykloje vyksta pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis". Šiame konkurse dalyvauja visas būrys pačių šauniausių pradinukų. Tarp šio konkurso nugalėtojų yra ir viena mūsų klasės mokinė - tai Beatričė.

2017 - tautinio kostiumo metai

     2017 matai paskelbti Tautinio kostiumo metais. Balandžio 6 dieną mūsų klasės mokiniai lankėsi A.Vymeio bibliotekoje, kur vyko paskaita „Tauragės krašto rūbai". Ją vedė Tauragės krašto muziejaus etnografė Viliutė Ružinskaitė. Ji papasakojo apie rūbų istoriją nuo galvos apdangalo iki kojų apavo. Paaiškino tautinių rūbų spalvas, ornamentus. Mokiniai sužinojo, kuo Tauragės krašto tautiniai rūbai skyrėsi nuo kitų Lietuvos regionų tautinių rūbų. Iš Tauragės krašto muziejaus Etnografijos stendo apžiūrėjo keletą eksponatų - kokie ilgi ir šilti buvo sijonai, kaip moterys rišėdavo skarelę, kokios didelės buvo to meto nosinės. Didelio susidomėjimo sulaukė medinės klumpės. Mokiniai jas matavosi ir bandė jomis vaikščioti. .

Kelionė po Tauragę elektriniu autobusu

 

Balandžio 4 d. mūsų klasės mokiniai važiavo išvykon elektriniu autobusu „Solaris Urbino Electric 12" po Tauragės miestą. Neįprastas jausmas keliauti nauju tyliai riedančiu autobusu! Mokiniai aplankė Bastilijos sporto kompleksą, pravažiavo pro seniausią Tauragės Laisvės gatvę ir miesto centrą. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti Tauragės Konvencijos paminklą Požėrūnų kaime.

Tai buvo puiki pasaulio pažinimo pamoka apie gimtąjį miestą.

Išvyka į Norkaičių amatų centrą

 

     Balandžio 3 dieną mokiniai lankėsi Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Centro darbuotojos mokiniams pasakojo apie Velykų tradicijas ir papročius, mokė vaikus marginti kiaušinius vašku. Iš šiaudų vaikai nusipynė lizdelį margučiams susidėti. Vaikus pamokė liaudies šokių. Esame dėkingi centro darbuotojoms už įdomią edukacinę pamokėlę.

Žemės diena

 

     Kovo 24 diena - žalia diena. Šią dieną skyrėme žemei. Vaikai į mokyklą atėjo apsirengę žaliai nešini žaliais balionais. Ant jų mokykloje užrašė linkėjimus žemei. Vyko žaliausios klasės rinkimai. Mūsų klasė laimėjo šį apdovanojimą. Mokiniai buvo apdovanoti už surinktas panaudotas baterijas. Mūsų klasė už surinktas baterijas laimėjo I-ąją vietą.

     Vyko 1-4 klasių mokinių viktorina apie gamtą. Mokiniai demonstravo kostiumus, sukurtus iš antrinių žaliavų. Gintautė demonstravo visos klasės sukurtą bendrą modelį. Ačiū Deimantei S., Airai, Beatričei, Amandai už namuose kurtus rūbus.

     Vaikai pasižadėjo saugoti ir mylėti žemę.

Šokis žemei

Kaziuko mugė

   

     Kovo 3 dieną mokykloje nušurmuliavo Kaziuko mugė. Jai buvo kruopščiai pasiruošę mažieji mokyklos prekeiviai - pradinukai. Iš mūsų klasės prekybininkais buvo Austėja, Gabija, Beatričė, Aira, Deimantė S., Matas ir Maksas. Prisikepę pyragų, vaflių, keksiukų, sausainių jie drąsiai stojo už prekystalių. Vaikams buvo smagu pardavinėti, skaičiuoti gaunamus pinigėlius. Tai buvo gera patirtis mažiesiems prekybininkams.

Susitikimas su rašytoju Dainiumi Šukiu

               Vasario 9 d. mokykloje lankėsi rašytojas Dainius Šukys. Jis pristatė knygelę ,,Skanus vaikas". Buvo įdomu klausytis ir stebėti nuoširdų rašytojo bendravimą ir įdomų pasakojimą. Renginiui įpusėjus vaikai darė pasakos veikėją katinėlį. Darbas virte virė. Greitai mielas katinėlis buvo baigtas.  Visi norintys renginio pabaigoje galėjo įsigyti knygelę su rašytojo parašu.

              Už šį renginuką esame dėkingi A.Vymerio bibliotekos darbuotojoms.

Kiškio Petro Ilgaausio pamokėlė

 

      Daugybę vaikų Lietuvoje aplankęs sausio 23 dieną kiškis atvyko ir į mūsų mokyklą. Padūkęs, linksmas, šmaikštus kiškis šoko, dainavo, juokavo kartu su vaikais, tuo pačiu primindamas, kaip svarbu valyti dantukus, praustis ir sportuoti!

Stebuklinga naktis miške

 

     Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko tikri stebuklai - mokyklos aktų salė virto mišku, klasės miško aikštelėmis, o mokiniai miško žvėreliais. Ragana ir jos palydovė varna, bei katinas Juodčkis nenorėjo, kad žvėreliai linksmintųsi, sugadino eglutės lemputes, kad Kalėdų senelis nematytų kur ateiti. Lemputes sutaisė ir eglę įžiebė miško prižiūrėtojas Girinis. Žvėrelių šventė įvyko, Kalėdų senelis atėjo, bet kažkas pavogė jo dovanas. Kalėdų senelis greit suprato kieno tai buvo darbas ir paprašė Raganos, varnos ir katino jas atiduoti žvėreliams.  

     Po tokios puikios šventės žvėreliai susirinko savo aikštelėse iškilmingai vakarienei. Pasisotinę išsidalino Kalėdų senelio dovanėles ir pasikeitė savo dovanėlėmis.

     Po sočios vakarienės visi linksminosi diskotekoje „Patrepsėkim kanopėlėm - papliauškėkim letenėlėm''.

     Prieš miegą žiūrėjo filmuką „Sniego laiškanešys'', klausėsi pasakėlių. Po visų linksmybių žvėreliai negreit sumigo.

Sveikatingumo dienos mokykloje 7

 

     Septintus metus mokykloje vyksta projektas apie sveikatą. Projektas vyko nuo rugsėjo mėnesio. Gruodžio 21 dieną visi pradinių klasių mokiniai susirinko į salę projekto aptarimui. Projekto metu vyko nuotraukų ir asmenukių konkursas „Aš laimingas, kai ...'' Aira už atsiųstą nuotrauką buvo apdovanota padėkos raštu. Vyko piešinių konkursas „Aš laimingas''. Padėkas už piešinius gavo Aira, Erindas, Beatričė ir Austėja. Projekto metu vyko spalvų terapijos savaitė. Mokiniai pertraukų metu spalvino mandalas. Aktyviausieji buvo apdovanoti dovanėlėmis. Visos klasės už dalyvavimą projekte gavo po minkštą kamuolį. Dėkoju vaikams, kurie įsijungė į projektą.

Knygų Kalėdos

 

     Gruodžio 15 dieną A.Vymerio bibliotekos darbuotojos pakvietė į renginį „Knygų Kalėdos". Dramos ir lėlių teatro studija, vadovaujama Birutės Vaivadienės, Knygų Kalėdoms parengė spektakliuką pagal A.Hofmano pasaką „Spragtukas ir pelių karalius”, kuriame vaidino Maksas. Dainavo ansamblis „Spindulėlis", kurį lanko ir mūsų klasės mergaitės - Aira, Deimantė S., Gabija.

     Bibliotekai padovanojome keturias knygas - dvi „Na, palauk" knygas, „Lapės gyvenimas ir mirtis", „Auksinės žirgo pasakos".

Projektas „Kalėdų šviesa ateina pas mus''

 

     Gruodžio mėnesį mokykloje vyko projektas „Kalėdų šviesa ateina pas mus''. Projekto metu vaikai gamino eglutes, kalėdines dekoracijas, puošė klases. Projekto užbaigimas vyko gruodžio 9 dieną. Tą dieną mokiniai žaidė žaidimus, gamino Kalėdinius atvirukus, kalbėjo apie Kalėdų papročius ir tradicijas.

     Visi mokyklos mokiniai sugužėjo į salę, kur vyko konkursų „Kalėdinių dekoracijų gaminimas ir klasių puošimas'', bei „Kalėdinė eglutė'' apdovanojimai. UŽ kalėdinę eglutę pradinių klasių tarpe laimėjome I-ąją vietą. Komisija I-ąją vietą mums skyrė ir už klasės papuošimą. Džiaugiamės tokiais puikiais įvertinimais.

Integruota anglų k. ir matematikos pamoka „The Bus Stop“
     Lapkričio 18 dieną 3a klasėje vyko integruota anglų k. ir matematikos pamoka. Pamokos pradžioje mokiniai laukė „stotelėje", kol galės susėsti į savo pasirinktus „autobusus". Kiekvienas mokinys gavo „bilietą" su skaičiumi. Mokiniai „kelionę" pradėjo linksma dainele anglų kalba. „Keliaudami" mokiniai atliko įvairias užduotis: galvojo sakinius, pakartojo skaičius nuo 10 iki 20, spalvas, sprendė uždavinius, kuriuose reikėjo taikyti ilgio matavimo rezultatus, turėjo teisingai perskaityti ilgio matavimo rezultatus milimetrais, centimetrais, decimetrais, metrais, reikėjo juos smulkinti ir stambinti. Skaičiavimo rezultatus turėjo pasakyti anglų kalba. Išmoko pasakyti angliškai ilgio matavimo vienetus.
      Pamokos pabaigoje mokiniai klausinėjo vieni kitų, kokį numerį turi jų „bilietas'' ir kiekvienas turėjo taisyklingai ištarti, pasakyti skaičių anglų kalba. 

Lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

 

     Lapkričio 15 dieną lietuvių kalbos pamoka apie vaikų poetę Violetą Palčinskaitę vyko A.Vymerio bibliotekoje. Mokiniai susipažino su V. Palčinskaitės knygelėmis. Bibliotekos darbuotojos parengė knygelių parodėlę. Mokiniai turėjo lentynoje susirasti V.Palčinskaitės knygelę. Kadangi jie dažnai lankosi bibliotekoje, žinojo kurioje vietoje yra V. Palčinskaitės knygos. Visi vaikai perskaitė pasirinktą poetės eilėraštį.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 

    Lapkričio 14–20 dienomis vyksta dvidešimtoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančius žmonių.

    Mūsų klasės vaikus lapkričio 14 dieną į biblioteką pakvietė A.Vymerio bibliotekos ir mokyklos skaityklos darbuotojos. Jos vaikams skaitė norvegų rašytojo Stiano Hole'o apysaką vaikams „Garmano vasara“.

    Šių metų tema – Ateitis Šiaurės šalyse. Bibliotekos darbuotojos pasiūlė vaikams nupiešti, kaip jie patys įsivaizduoja ateitį ar kokios tikisi.

Konkursas „Sukurk ir laimėk atšvaitą''

 

     Lapkričio mėnesį vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Sukurk ir laimėk atšvaitą''. Už išradingumą atšvaitais buvo apdovanotos Ema, Beatričė, Deimantė S., Dominyka, Deimantė G. Sveikiname jas.


Išvyka į UAB „Molupis''

 

     Spalio 25 dieną klasės mokiniai lankėsi UAB „Molupis ir Ko". Tik pravėrus  duris užuodėme gardų kvapą. Mokinius pasitiko darbuotoja, kuri papasakojo apie duonos kepyklą, kokia produkcija yra kepama. Vaikai pamatė, kaip minkoma tešla,  kepama duona, šakočiai, pyragai, sausainiai. Mokinius pavaišino ką tik iškeptais sausainiais, keksiukais, batonu, duona. Labai gardi ką tik iškepta duona. Ačiū Luko mamytei už suorganizuotą išvyką į duonos kepyklą.

Saugaus eismo pamokėlė

 

Spalio 19 d. vyko saugaus eismo pamokėlė pradinių klasių mokiniams.  Pamokėlės metu buvo pristatyti akcijos ,,Ar turi atšvaitą“  rezultatai ir pagirti mokiniai, kurie segėjo atšvaitą, o tiems mokiniams, kurie jo neturėjo, padovanojo. Pamokėlės metu kalbėta ne tik apie  atšvaitus, bet ir kaip saugiai pereiti gatvę. 

Visi mokiniai gavo po Eismuolytės užduočių knygelę. Tikimės, kad šis renginys padės mūsų pradinukams būti matomais ir saugiais.

Akcija „Ar turi atšvaitą“

 

Spalio 14-os ir 17-os dienos ryte visus ateinančius į mokyklą prie durų pasitiko penktokai ir tikrino, ar mokiniai ir mokytojos ateina su atšvaitu. Dauguma mūsų klasės mokinukų turėjo atšvaitus. Džiugu, kad Gintautė į mokyklą ateina su šviesą atspindinčia liemene. Bet buvo trys mokiniai, kurie neturėjo atšvaitų. Būkime matomi! Prisisegime atšvaitą!

Sporto šventė

 

     Spalio 13 dieną vyko pradinių klasių mokinių sporto šventė. Mokiniai išbandė jėgas įvairiose estafetėse. Pati įdomiausia estafetė buvo, kurioje reikėjo kuo greičiau eiti kartono lapais. Žaidė kvadratą su su dideliu gimnastikos kamuoliu. buvo tikrai linksma.

Košės diena

 

     Spalio 10 dieną visas pasaulis mini pasaulinę košės dieną. Mūsų mokykla taip pat dalyvavo projekte „Košės diena 2016”. Pirmadienį ryte vaikai valgė košę, kurią dovanojo UAB „Malsena".

     Pusryčiams – košė! Grūdinės košės tikras energijos užtaisas protinei ir fizinei veiklai. Košė ne tik labai naudinga, bet ir labai gardi. Rytą pradėk su avižų dribsnių koše. Grūdų košė – energijos užtaisas visai dienai!

 

Kelionė po lėlių pasaulį

      Trečių klasių mokiniai vykdo projektinę veiklą „Kelionė po Lietuvą“. Neakivaizdžiai  mokinukai „aplankė“ Panevėžio Lėlių vežimo teatrą. O kad kelionė būtų aiškesnė ir prasmingesnė, rugsėjo 23 dieną pamoka vyko netradicinėje aplinkoje, mokyklos skaitykloje. Apie lėlių teatro istoriją papasakojo, jas parodė lėlių teatro vadovė Birutė Vaivadienė. Mokinukai galėjo patys pabandyti lėles valdyti, jas apžiūrėti. Tiek daug įvairių lėlių yra teatriuko archyvuose! Ir lazdelinių, jų daugiausia, ir sunkiausiai valdomų marionečių, ir paprasčiausių pirštininių, ir plokštuminių, pieštų, ir šešėlių teatrui skirtų lėlių. Dar vaikai „nukeliavo" iš Lietuvos į Prancūziją ir pažiūrėjo filmuką apie gatvės lėlių teatrą, kuriame vaidina milžiniškos lėlės. Vieningai nuspręsta, kad visi norėtume tą teatrą ir lėles pamatyti „gyvai“. Ačiū lėlių teatro vadovei už įdomią pamoką.

Akcija „Apibėk mokyklą"             

       Mūsų mokyklos pradinukai prisijungė prie Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuojamos akcijos ‚,Apibėk mokyklą“ . Akcija ‚,Apibėk mokyklą“ – tai Lietuvos pradinių klasių mokinių akcija, kurios tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Dvi savaites nuo rugsėjo 12 iki 23 dienos pradinių klasių mokinukai bėgo ratą aplink mokyklą. Kartu su mokiniais bėgo mokytojos ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Ištvermingiausieji, kurie akcijoje dalyvavo visas dienas, gavo padėkos raštus. Tai Deimantė G., Deimantė S., Amanda, Aira, Austėja, Deivė, Arnas, Deividas, Erindas, Maksas.

Protų mūšis „Aš esu pasaulio išmintis"

      Rugsėjo 21 dieną vyko trečių klasių protų mūšis „Aš esu pasaulio išmintis", skirtas bibliotekų metams paminėti. Iš mūsų klasės dalyvavo dvi komandos: „Žiniukai" - Gabija, Austėja, Ema, Deimantė G., Amanda ir „Biblioburro kapitonai" - Maksas, Rusnė, Deividas, Deimantė S., Aira. Renginio metu komandos atsakinėjo į klausimus apie bibliotekas. Nugalėtojais tapo „Žiniukų" komanda. „Biblioburro kapitonai" užėmė III-ąją vietą.

Rugsėjo 1-osios šventė

 

 Žvelkite pirmyn ir džiugiai keliaukite savo pasirinktu taku, kuris veda aukštyn, į priekį...