Unicef  vaikų bėgimas

 

     Unicef vaikų bėgimas – tai linksmas 500 metrų bėgimas 4-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Penkerius metus iš eilės Unicef vaikų bėgimas vykdavo tik sostinėje, tačiau šiemet graži akcija birželio 1 dieną vyko ir Tauragėje. Į šią akciją įsijungė ir mūsų  klasės 7 mokiniai. Visi mažieji bėgikai susivienijo bendram tikslui – padėti likimo nuskriaustiems pasaulio vaikams.

Išvyka į Taurų pramogų parką

 

     Paskutinę mokslo metų dieną mamytės suorganizavo vaikams išvyką į Taurų pramogų parką. Visi vaikai nesunkiai įveikė geltonąją trasą, o drąsesnieji įveikė ir žaliąją trasą, kurioje laukė sunkesni išbandymai. Kol vaikai aktyviai leido laiką, mamytės ruošė vaikams vaišių stalą, o tėveliai kepė dešreles. Vaikai dėkingi tėveliams už šią puikią išvyką.

 

Išvyka į Vilkyškių pieninę

 

     Gegužės 26 dieną vykome į Vilkyškių pieninę. Mus pasitiko darbuotojos, kurios visus vaikus aprengė baltais chalatais ir nuvedė į gamybos sechą. Parodė kaip gaminami sūriai. Vaikai galėjo paragauti pelėsinio sūrio. Šis sūris ne visiems vaikams patiko, jie labiau mėgavosi ragaudami įvairių rūšių sūreliais ir jogurtais. Esame labai dėkingi Dominykos mamytei ir tėveliui už šią ekskursiją.

Išvyka į Rambyno regioninį parką

 

     Gegužės 25 dieną mokiniai vyko į Rambyno regioninį parką. Mokiniai grožėjosi Nemuno žemupio kraštovaizdžiu, apie jo gamtines ir kultūrines vertybes papasakojo gidas. Pabuvojo ant Rambyno kalno. Lankėsi baltųjų gandrų kolonijoje. Pamatė gamtos stebuklu vadinamą 17 kamienų eglę.

Akcija „Darom 2016"

 

     Gegužės 4 dieną mūsų klasės mokiniai tvarkė mokyklos aplinką. Džiugu, kad mokiniai noriai įsijungė į akciją „Darom 2016". Gera gyventi gražioje ir švarioje aplinkoje.

Buvo kartą

 

     Balandžio 2 dieną A.Vymerio bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus į renginį „Buvo kartą", kuris skirtas H.K.Anderseno gimtadieniui ir tarptautinei vaikų knygos dienai. Bibliotekos darbuotoja skaitė vaikams brazilų rašytojos Lucianos Sondori pasaką „Buvo kartą". Vaikams parodė pačią seniausią bibliotekos knygą, kuri buvo išleista 1872 metais.

Edukacinė programa „PIENAS VAIKAMS - ŽALIA LAIMĖ"

 

     Kovo 25 dieną AB „Žemaitijos pienas" atstovai mokykloje pristatė edukacinę programą

„Pienas vaikams - žalia laimė". Jos papasakojo vaikams iš kur atsiranda pienas, kokie produktai iš jo gaminami, parodė mokomąjį filmą „Žalia laimė" apie ekologiškų produktų atsiradimą ir naudą. Po filmo peržiūros vyko viktorina. Viktorinoje nugalėjo mergaičių komanda, kurioje buvo Austėja, Amanda, Dominyka, Rusnė, Samanta ir Dimantė S. Komandos kapitonė Austėja gavo dovanų marškinėlius, visos komandos narės buvo apdovanotos ženkliukais.  Visi vaikai buvo apdovanoti lankstinuku apie matytą filmą „Žalia laimė“ bei lipduku. Taip pat užsiėmimo vedėjai pakvietė vaikus dalyvauti piešinių „Žalia laimė“ konkurse. Edukacinės programėlės pabaigoje visi vaikai galėjo paragauti įvairių skonių jogurtų bei atsigerti pieno. Esame dėkingi AB „Žemaitijos pieno“ atstovams už labai įdomią netradicinę veiklą.

Konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis"

 

         Kovo mėnesį mokykloje vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis". Konkurse dalyvavo 42 pradinukai. Sveikiname Beatričę, kuri buvo apdovanota už labai tvarkingus lietuvių kalbos ir matematikos sąsiuvinius. Dominyka buvo apdovanota už tvarkingą lietuvių kalbos sąsiuvinį, o Deimantė S. buvo apdovanota už tvarkingą matematikos sąsiuvinį. Visiems klasės vaikams linkiu, kad jų sąsiuviniai būtų labai tvarkingi.

Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra"

 

     Kovo 17 dieną vyko tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra". Konkurse dalyvavo 12 mūsų klasės mokinių. Lauksime konkurso rezultatų.

Edukacinis spektaklis „Laumė ir sesutės"

     Kovo 15 dieną į mokyklą atvyko Šiaulių teatras vaikams „BIRBIRONAS". Jie parodė vaikams spektaklį ƒ„Laumė ir sesutės". Tai lėlių teatro žanro spektaklis. Pasakos ,,Bebenčiukas ir kvailutė" netradicinė, šiuolaikinė interpretacija, kur ragana nėra tokia bloga ir baisi, kaip įprasta. Spektaklis vaikus pamokė gėrio ir draugiškumo. 

Dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna"

 

     Kovo 4 dieną klasėje vyko dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna". Konkurse dalyvavo visi klasės mokiniai. I-ąją vietą konkurse užėmė Austėja ir Beatričė, II-oji vieta atiteko Airai, III-ąją vietą užėmė Deimantė S. Nugalėtojoms įteikti pagyrimo raštai ir atminimo dovanėlės. Konkurso nugalėtojos dalyvaus mokyklos pradinių klasių mokinių dailaus rašto konkurse. Sveikiname ir linkime sėkmės!

    Kovo 14 dieną mokykloje vyko dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna". Konkurse dalyvavo1-4 klasių mokiniai. Konkurse dalyvavo Austėja, Beatričė, Aira ir Deimantė S. Lauksime konkurso rezultatų.

Konkurso „Auksinė plunksna" rezultatai

 

     Sveikiname Beatričę ir Airą, kurios tapo dailaus rašto konkurso „Auksinė plunksna" nugalėtojomis.

Liaudies dainų pynė

 

     Kovo 10 dieną mokykloje vyko popietė „Liaudies dainų pynė". Renginys buvo skirtas Kovo 11-ąjai. Renginyje dalyvavo visi pradinių klasių mokinukai. Jie dainavo lietuvių liaudies dainas. Mūsų klasės mokiniai atliko lietuvių liaudies dainą „Naujienos". Mokykla prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS".

 

Edukacinė pamoka „Ropliai"

 

        Vasario 25 dieną mokykloje vyko edukacinė pamoka "Ropliai", kurioje iš arti galėjo susipažinti su gyvate, žalčiu, įvairių rūšių driežais, sraige. Mokiniai sužinojo kur šie ropliai gyvena, kuo jie minta, kaip geba prisitaikyti gamtoje. Susidomėję mokiniai klausėsi pasakojimo apie roplių gyvenimą, pateikė daugybę juos dominančių klausimų. Turėjo galimybę pačiupinėti gyvatės išnarą. Drąsiausieji turėjo galimybę paliesti kai kuriuos roplius.

Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite

 

     Vasario 2 dieną Vymerio bibliotekoje viešėjo vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Bibliotekos darbuotojos į susitikimą pakvietė mūsų mokyklos pradinukus. Poetė skaitė savo sukurtus eilėraščius, atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus. Vaikai galėjo įsigyti poetės knygučių su autorės autografu.

Kalėdos

 

     Gruodžio 22 dieną pradinių klasių mokinukus aplankė Kalėdų senelis. Su Kalėdų seneliu vaikai linksmai leido laiką - šoko, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus. Mažieji mokinukai Kalėdų seneliui dainavo daineles, deklamavo eilėraščius. Už tai jis visiems vaikams įteikė dovanėles.

Konferencija „Sveikatingumo dienos mokykloje 6“

 

 

     Gruodžio 18 dieną vyko baigiamasis projekto „Sveikatingumo dienos mokykloje 6“ renginys. Į salę sugužėjo visi šio projekto dalyviai – pradinių klasių mokiniai. 

     Konferencijoje buvo paminėti visi renginiai, vykę šio projekto metu. Visoms klasėms padėkota už aktyvų dalyvavimą, o įvairių renginių nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

     Buvo apdovanoti Sporto šventės individualių rungčių nugalėtojai. „Lanko sukimo" rungtyje nugalėjo Deimantė S., rungtyje „Gandras ant tiltelio" nugalėtojomis tapo Gabija ir Amanda, „Lanko metimo" rungtyje gerų rezultatų pasiekė Deimantė S. ir Gabija.

 

 

 

 

Nuotraukų konkursas

„Aktyvus laisvalaikis šeimoje“

 

 

 

     Visą rudenį vyko pradinių klasių mokinių nuotraukų konkursas „Aktyvus laisvalaikis šeimoje“. Nuotraukas konkursui atsiuntė tik du mokiniai - Amanda ir Maksas. Ačiū jiems.

 

     Maksas tapo konkurso nugalėtoju.

 

Sveikiname!

    

Piešinių konkursas „Ką darau, kad būčiau sveikas ir stiprus"

 

Gruodžio mėnesį visi pradinių klasių mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Ką darau, kad būčiau sveikas ir stiprus“. I-ąją vietą antrų klasių mokinių tarpe užėmė Beatričė, III-ąją vietą laimėjo Deimantė G., nominacijos už kūrybiškus darbus įteiktos Austėjai ir Deivei.

 

Išvyka į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą

 

    Gruodžio 16 dieną lankėmės Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Užsiėmimo metu vaikai pasidarė žaisliuką iš vilnos, vėrė iš karoliukų angeliukus, kepė kūčiukus. 

Sveikuoliški saldainiai ir florentinai

 

     Vaikai gamino sveikuoliškus saldainius ir kepė florentinus. Smagu buvo gaminti, o dar skaniau valgyti. Visada skanu, kai pats pasigamini!

     Saldainiams pasigaminti reikės:

  • 1 indelio sutirštinto kondensuoto pieno
  • 200 g saulėgrąžų
  • 200 g sezamo sėklų
  • 200 g kokoso drožlių

     Atskirai pakepinti saulėgrąžas, sezamo sėklas ir kokoso drožles. Viską sudėti į dubenį ir sumaišyti su sutirštintu kondensuotu pienu. Turi pastovėti 20 minučių. Daryti rutuliukus, dėti į skardą ant kepimo popieriaus ir kepti apie 7-10 min.

     Florentinams pasigaminti reikės:

  • 1 indelio sutirštinto kondensuoto pieno
  • 250 g kukurūzų dribsnių
  • Aguonų

     Viską sumaišyti, dėti po šaukštą į skardą ant kepimo popieriaus ir kepti apie 7 minutes.

                                                                Skanaus!

Poilsio kampelis

Diskoteka

 

     Lapkričio 20 d. mokykloje šėlo pradinukai. Vyko diskoteka. Tai viena iš  projekto ,,Sveikatingumo dienos mokykloje -6" sudedamųjų dalių. Renginio metu mažieji mokinukai šoko, žaidė žaidimus, pramoko šokti du šokius. Aktyviausieji vaikai paskatinti saldžiomis dovanėlėmis. Apdovanotos ir gražiausiai šokusios poros. Džiaugiamės, kad mūsų pradinukai geba turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį!

Atšvaitų diena


     Lapkričio 11-oji Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva skelbiama Atšvaitų diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą. Dienos tikslas – paraginti žmones naudoti jau turimus atšvaitus, segtis ar dėtis juos teisingai, o neturinčius – įsigyti. 

     Šiandien žiūrėjome ar mūsų klasės vaikai turi atšvaitą. Galime pasidžiaugti, kad net 13 vaikų turėjo prie kuprinės prisisegę atšvaitą, o kai kurie net ne vieną! 3 vaikų kuprinės buvo su šviesą atspindinčiomis juostomis. Džiugu, kad saugote save.

Po šiaurės skraiste

 

     Minint Šiaurės šalių bibliotekų savaitę skaityklos vedėja ir bibliotekos darbuotojos lapkričio 11 dieną pakvietė vaikus į renginį. Renginio metu vaikus supažindino su švedų rašytoja Astrida Lindgren, Danų poetu, rašytoju Hansu Kristianu Andersenu, suomių rašytoja Tuve Janson, bei jų knygomis. Pravedė vaikams viktoriną. Vaikai žiūrėjo lėlių teatriuko „Boružėlė" spektakliuką pagal H.K.Anderseno pasaką „Karalaitė ir žirnis". Spektaklyje vaidino ir trys mūsų klasės mokiniai - Gabija, Gintautė ir Maksas. Renginio pabaigoje gražiame draugystės ratelyje vaikus pamokė, kaip reikia pasisveikinti kitomis kalbomis. Ačiū už gražų renginį.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 

     Lapkričio 9-15 d. vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios tema „Draugystė Šiaurės šalyse". Lapkričio 9 dieną vaikai lankėsi „Vymerio" bibliotekoje. Bibliotekininkė Birutė Kasparavičienė  supažindino su Šiaurės šalimis, su vaikais kalbėjosi apie draugystę. Vaikai bibliotekai padovanojo savo piešinius draugystės tema. Pirmadienio rytą visose į projektą įsijungusiose šalyse vyko skaitymai balsu. Bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė ir skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė vaikams skaitė ištrauką iš švedų rašytojos Marijos Gripės knygos „Hugo ir Jozefina". Ačiū bibliotekos darbuotojoms ir skaityklos vedėjai už renginį.

Pyragų diena

 

     Lapkričio 6-oji - „Pyragų diena". „Pyragų diena" - tai saldi aukojimo tradicija. Net 11 mūsų klasės mokinių į mokyklą atsinešė iškeptus pyragus, keksiukus ar kitus saldumynus. Visus gardėsius jie pardavė mokyklos bendruomenei. Mūsų klasės mokiniai ne tik pardavinėjo, bet ir pirko draugų pyragus. Mūsų klasė surinko 31 eurą 65 centus! Suaukoti pinigai bus pervesti „Išsipildymo akcijai".

     Ačiū visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie prisidėjo prie šios akcijos. Ačiū už jūsų gerumą!

Mokyklai - 25


Mes rūšiuojam

Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų atliekos.

2014-20145 m.m. mūsų mokykla surinko daugiausiai NB (nešiojamosios baterijos ir akumuliatoriai) atliekų iš visų Lietuvos mokyklų. Laimėjome 300 eurų vertės kuponą įvairioms elektronikos prekėms įsigyti ir 215 eurų vertės taškų. Taškus iškeitėme į sporto prekes.

Ačiū mokinių Tėveliams už pagalbą renkant baterijas ir elektronines atliekas! Ir šiemet tikimės Jūsų pagalbos!

Spalio 10 diena - košės diena

 

     Spalio 9 dieną mokykloje vaikai valgė greitai paruošiamą avižinių dribsnių košę. Vaikus koše vaišino viena didžiausių grūdų perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Malsena". Visi vaikai gavo po knygutę.

Mokytojų diena


     Spalio 5 diena - mokytojų diena. Tą dieną pamokas vedė dešimtokės Karina ir Aušra. Ačiū joms. Ačiū visiems mokiniams už sveikinimus.

Susitikimas su rašytoja

 

      Spalio 1 dieną mokykloje viešėjo Klaipėdos krašto rašytoja Nijolė Kepenienė. Ji pasakojo apie savo sukurtas knygas, vaikus aktyviai įtraukė į kūrybinius bandymus: vaikai kūrė pasakojimus apie svajonių skraidyklę, eiliavo, pasakojo, ką veiks, kai pasens. Aktyviausius dalyvius rašytoja apdovanojo savo knygomis. O ant įsigytų knygelių vaikai gavo po autografą.

Diena su riedučiais ir paspirtukais


     Rugsėjo 23 dieną vaikai puikiai praleido popietę miesto stadione. Kas su riedučiais, kas su paspirtukais.

SPORTO  ŠVENTĖ

 

               Jau šešti metai mūsų mokyklos pradinukai dalyvauja projekte ,,Sveikatingumo dienos mokykloje  - 6“. Todėl rugsėjo 18 d. visi ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos pradinukai rinkosi į mokyklą sportuoti. Net vėjas ir pilki debesys neužtemdė jų puikios nuotaikos ir ryžto sportuoti. Sporto šventė vyko miesto stadione. Šventė prasidėjo mankšta. Mokiniai galėjo išmėginti savo jėgas atlikdami estafetines užduotis. Ypač smagus ir energingas buvo pagalvių mūšis. Virvės traukimo rungtyje nenorėjo pasiduoti nei viena klasė. Šventei įpusėjus mažieji sportininkai galėjo rungtis individualiose rungtyse. Jų laukė ,,Stipruolių“, ,,Gandro ant tiltelio“, ,,Taikliosios rankos“, ,,Krepšininkų“ ir ,,Lanko sukimo“ rungtys. Ačiū visiems, kurie dalyvavo šventėje.

Rugsėjo 1-osios šventė