Vaikystės šventė


     Vaikystės šventė - tai pradinių klasių mokinių mokslo metų užbaigimo šventė. Šventę organizavo trečių klasių mokiniai ir jų mokytojos Aušra Dragūnienė ir Virginija Bušeikienė.
Trečiokai tapo nebe mokinukais, o Obelies obuoliukais, patyrė įvairių nuotykių. Mūsų klasės vaikai padainavo dainą apie obuolius.

Išvyka į Bijotus


     Gegužės 28 dieną mokiniai važiavo į Bijotus. Bijotuose stovi garsieji D. Poškos „Baubliai“. Baubliai – pirmasis senienų muziejus Lietuvoje. Muziejų tūkstantmečio ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė rašytojas, istorikas Dionizas Poška. Aplankė ir Medvėgalio piliakalnį. Tai didžiausias žemaičių piliakalnis. Smagu įkopti į piliakalnį ir pasidairyti po gražias apylinkes.

    

Projektas „Mes rūšiuojam"


     Baigėsi projektas „Mes rūšiuojam". Mokiniai rinko baterijas ir makulatūrą. Pradinių klasių mokiniai per metus surinko 8225 baterijas. Mūsų klasė per II pusmetį surinko 805 baterijas, o per metus 1144 baterijas. Pagal surinktą kiekį baterijų mūsų klasė buvo antra. Klasei buvo įteikta padėka. Į projektą įsijungė 17 mūsų klasės mokinių. Buvo apdovanoti daugiausiai baterijų atnešę mokiniai. Iš mūsų klasės mokinių padėkas gavo Deividas, Maksas, Deivė, Aira, Deimantė S., Tajus, Raimundas, Erindas, Samanta.

     Pradinių klasių mokiniai surinko daugiau nei 900 kilogramų makulatūros. Mūsų klasė atnešė 362 kilogramus. Į makulatūros rinkimą įsijungė 10 mokinių ir mokytoja. Padėkas už surinktą didelį kiekį makulatūros gavo Deimantė S. ir Maksas. Ačiū visiems mokiniams, kurie aktyviai dalyvavo projekte.     

Išvyka į UAB „Švytis"


     Gegužės 22 dieną mokiniai lankėsi  UAB „Švytis". Tai siuvimo įmonė. Įmonės darbuotoja papasakojo mokiniams apie įmonėje gaminamus drabužius. Vaikai pamatė  kaip siuvykloje dirba žmonės. Toje įmonėje dirba Beatričės močiutė. Labai norim padėkoti Beatričės močiutei už išvyką į siuvyklą.

Abėcėlės šventė


     Gegužės 13 dieną vyko „Abėcėlės" šventė. Šventės metu vaikai dainavo, šoko, deklamavo eiles.

Bibliotekoje


     Balandžio 27 dieną vaikai lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos darbuotoja papasakojo apie A.Vymerio biblioteką, paaiškino, kaip išsirinkti knygutę. Mokiniams, kurie neturėjo skaitytojo kortelės, padovanojo korteles. Ačiū bibliotekos darbuotojai.

„Darom 2015"


     Balandžio 24 dieną vyko talka. Pradinių klasių mokiniai tvarkė mokyklos aplinką. Ačiū visiems už dalyvavimą talkoje.


Vaikų Velykėlės


     Balandžio 17 dieną vyko pradinių klasių mokinių ,,Vaikų Velykėlės". Mokiniai minė mįsles, kalbėjosi apie Velykų tradicijas, stebėjo kiškių šeimynėlės spektaklį, žaidė.  Iš mokinių ir jų tėvelių numargintų kiaušinukų buvo padarytas didelis - dviejų metrų margutis. 

Konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis"


     Mokykloje vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis". Už labai tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius Padėkos raštais buvo apdovanoti Deimantė S. ir Maksas. Už tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius Padėkas gavo Beatričė, Austėja, Erindas. Už tvarkingus matematikos sąsiuvinius Padėkomis apdovanoti Deimantė S. ir Maksas. Sveikiname konkurso nugalėtojus.

Medelio sodinimas


     Mūsų klasės mokiniai įsijungė į projektą „Mylėkime žemę'. Projekto metu mokiniai mokyklos kieme pasodino medelį. Tikimės, kad mūsų pasodintas medelis užaugs didelis.

Nariuotakojai mokykloje


     Kovo 25 dieną mokykloje vyko edukacinė pamoka „Nariuotakojai mokykloje". Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę pamatyti ir sužinoti daug įdomių dalykų apie vorus, skorpionus, tarakonus, šimtakojus, gyvalazdes... Vaikai rankose galėjo palaikyti tarakoną. Buvo labai įdomi pamoka.

Kaziuko mugė


     Kovo 4 dieną mokykloje vyko Kaziuko mugė. Ačiū vaikams, kurie dalyvavo mugėje. Ačiū Dominykos ir Beatričės mamytėms, Airos močiutei už pagalbą mugės metu.

Dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna"


     Vasario 5 dieną mokykloje vyko pradinių klasių mokinių dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna". Konkurse dalyvavo 7 mūsų klasės mokiniai - Beatričė, Maksas, Amanda, Erindas, Aira, Deimantė S., Tajus. Pirmų klasių tarpe Beatričė užėmė II-ąją vietą. Sveikiname!

   Piešinių konkursas - paroda „Mano Lietuva"


     Pirmosiomis metų dienomis mokyklos oranžerija pasipuošė pradinukų spalvingais piešiniais, kuriuose įamžintos gražiausios ir įdomiausios Lietuvos vietos. Piešinių konkursas – paroda “Mano Lietuva” kasdien sulaukė daug lankytojų. Už kūrybiškus ir meniškus darbus pagyrimo raštais ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanotos mūsų klasės trys mergaitės - Deimantė S., Aira, Deimantė G. Džiaugiamės ir sveikiname jas.

Kalėdinis karnavalas


     Gruodžio 19 dieną vyko Kalėdinis karnavalas. Šventės metu vaikai keliavo į Kalėdų-stebuklų šalį, kurioje vaikai sutiko fėjas, ledų mašiną-transformerį, sniego žmogų, Ledo karalienę ir visų vaikų taip laukiamą Kalėdų senelį.


      Gruodžio 11 dieną bibliotekininkės pakvietė į renginį „Knygų Kalėdos". Renginio metu vaikai stebėjo lėlių spektaklį. Dainavo ansamblis „Spindulėlis", kurį lanko ir mūsų klasės vaikai.

     Bibliotekai padovanojome tris knygas - pasakų knygą, Vytauto Račicko knygą „Jos vardas Nippė" ir Leonardo Gutausko knygą „Kam katinui ūsai?"

     Ačiū visiems, kurie prisidėjote prie šios akcijos.

Sveikatingumo dienos mokykloje


     Gruodžio 10 dieną pradinių klasių mokiniai rinkosi į aktų salę aptarti rudenį vykusio projekto „Sveikatingumo dienos mokykloje 5". Visoms klasėms buvo įteiktos padėkos už  dalyvavimą projekte. Projekto metu vyko piešinių paroda. Vaikai piešė įspūdžius iš spektaklio „Skaniai pavojinga pasaka". Gražiausių darbų autoriai buvo apdovanoti. Padėkas už piešinius gavo Deimantė S. ir Beatričė. Sveikiname jas.

Mes rūšiuojam


     Baigėsi projekto „Mes rūšiuojam" I-asis etapas - rudeninė atliekų surinkimo akcija. Mokiniai rinko baterijas. Jų surinkta 4152. Mūsų klasė surinko 337 baterijas. Į projektą įsijungė 16 mūsų klasės mokinių. Klasei buvo įteikta padėka už dalyvavimą projekte „Mes rūšiuojam". Buvo apdovanoti daugiausiai baterijų atnešę mokiniai. Iš mūsų klasės mokinių padėkas gavo Deivė, Aira, Deimantė G., Austėja.

     Projektas „Mes rūšiuojam" dar nesibaigė. Dar viena atliekų surinkimo akcija bus pavasarį. Galite rinkti ir į mokyklą nešti ne tik baterijas, bet ir smulkią buitinę techniką. Aktyviai dalyvaukite.

Eglutės įžiebimas


     Gruodžio 1 dieną klasėje puošėme eglutę. Kiekvieną dieną vaikai advento kalendoriuje randa siurprizą.

Vaidiname

 

     Per pamoką vaidinome „Kaip žvėrys laiškanešį rinko". Gaila, kad ne visi išdrįso vaidinti.

Pamokėlė apie sveiką mitybą

 

     Lapkričio 27 d. mūsų mokykloje svečiavosi Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Viktorija Turauskytė.

        Labai įdomiai ir vaizdingai pristatė sveiko maisto piramidę. Papasakojo, kodėl reikia sveikai maitintis ir kokį maistą pasirinkti. Raktas į sveikatą slypi daržovių ir vaisių įvairovėje, kuri yra tokia pat svarbi, kaip ir jų kiekis, nes skirtingos rūšies vaisiai arba daržovės teikia skirtingų maistinių medžiagų. Užkandžiaujant reikėtų rinktis būtent vaisius ir daržoves, nes tai suteiktų augančiam organizmui daugiau maistingųjų medžiagų ir padėtų suformuoti sveikos mitybos įpročius.


Žvirblis Čikčirikas


        Lapkričio 14 dieną mokiniai žiūrėjo Šiaulių teatro vaikams „Birbironas" edukacinę - muzikinę pasakėlę „Žvirblis Čikčirikas". Tai pasakėlė apie gerą, mandagų elgesį. Mokė vaikus, kaip būti šauniems bet kokioje situacijoje.

Saugaus eismo pamokėlė „Būk atsargus kelyje"

 

     Lapkričio 7 dieną mokyklos aktų salėje vyko saugaus eismo pamokėlė „Būk atsargus kelyje". Vaikus aplankė policijos bičiulis Amsis. Pamokėlės metu vaikai pakartojo žinias apie saugų eismą. Pirmokai dovanų gavo knygutes „Saugokime vieni kitus kelyje".

„Pyragų diena"

 

     Lapkričio 6-oji - „Pyragų diena". „Pyragų diena" - tai saldi aukojimo tradicija. Net 15 mūsų klasės mokinių į mokyklą atsinešė kartu su mamom ar močiutėm iškeptus pyragus, keksiukus ar kitus saldumynus. Visus gardėsius jie pardavė mokyklos mokiniams ir mokytojoms. Mūsų klasės vaikai ne tik pardavinėjo pyragus, bet ir pirko draugų pyragus. Mūsų klasė surinko 106 litus 60 centų! Visa mokykla surinko 600 litų. 400 litų suaukotų pinigų bus pervesta „Išsipildymo akcijai", o 200 litų skirsime mūsų mokyklos mokiniams, broliams Eimantui ir Žygimantui, kurių neseniai degė namas ir jiems labai reikalinga pagalba.

     Ačiū visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie įsijungė į šią akciją. Ačiū už jūsų gerumą!

Sporto šventė

 

     Spalio 15 dieną vyko pradinių klasių mokinių sporto šventė. Šventės metu pirmokus globojo trečiokai ir ketvirtokai. Vyko įvairios estafetės. Mokiniai išbandė taiklumą mesdami krepšinio kamuolį. Pirmų klasių mergaičių tarpe taikliausia buvo Deivė. Sveikiname ją. Ačiū visiems mokiniams, kurie dalyvavo sporto šventėje.

Mūsų šlepetės

 

     Pamoka „Šlepetės". Ačiū vaikams, kurie neužmiršo savo šlepečių.

Vaidiname

 

     Per pamoką vaidinome „Kas namelyje gyvena?"

Antras žingsnis

 

     Rugsėjo 25 dieną antrokai pirmokus pakvietė į „Antro žingsnio" dešimtmetį. Jie pirmokams padovanojo savo padarytas rankytes - draugystės simbolį.

Spektaklis „Skaniai pavojinga pasaka"

 

    Rugsėjo 24 dieną vaikai mokykloje žiūrėjo Šiaulių teatro „BIRBIRONAS" edukacinį - muzikinį spektaklį vaikams „Skaniai pavojinga pasaka". Spektaklio metu mokė vaikus valgyti sveiką maistą ir draugauti su daržovėmis.

Mes rūšiuojam

     Jau trečius metus mūsų mokykla įsijungia į nacionalinį projektą "Mes rūšiuojam". Projekto tikslas - skatinti ir mokyti moksleivius rūšiuoti ir rinkti buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų, jų nešalinti su kitomis atliekomis, mažinti aplinkos taršą. Projektas prasideda 2014 m. rugsėjo mėnesį ir baigsis 2015 m. gegužės mėnesį. Rugsėjo 19 d. į aktų salę susirinko pradinių klasių mokiniai. Mokytojos Aušra Dragūnienė, Eslanda Mikavičienė ir Rasa Raudonienė juos supažindino su projektu ir mokė rūšiuoti atliekas. Mokiniai žiūrėjo filmuką „Kaip rūšiuoti atliekas?“, po to patys turėjo išrūšiuoti jau nebenaudojamus daiktus. Mokiniai puikiai susitvarkė su šia užduotimi. Per 2013-2014 mokslo metus buvo surinkta 10 815. Už surinktas baterijas visos klasės apdovanotos tinklinio kamuoliais „Molten“. Mūsų klasei atiteko kamuolys už buvusios 4 a klasės surinktas baterijas. Jie buvo surinkę daugiausiai baterijų ir užėmė pirmąją vietą. Ačiū jiems. Visoms klasėms buvo išdalini kibiriukai, į kuriuos mokiniai rinks baterijas. Mokiniai buvo paraginti rinkti makulatūrą, kurią turi kaupti namuose. Sukauptą makulatūrą jie atneš į mokyklą gegužės mėnesį. Rūšiuok atliekas, būk atsakingas, rūpinkis aplinka, nes aplinka - tai tu!

 

Rugsėjo 1-osios šventė

 

Gėlėm sumirgėjo
Rugsėjo pirma,
Naujų mokslo metų
Pirmoji diena.

Pirmas susitikimas

 

     Birželio 6 dieną mokykloje vyko pirmasis susitikimas su pirmokais.