Mokyklinė matematikos olimpiada

 

      Kovo 8 dieną mokykloje įvyko 3-4 klasių matematikos olimpiada. Olipiadoje uždavinius sprendė ir keturi mūsų klasės mokiniai. Tai Beatričė, Gabija Deimantė S., Matas.

      Ketvirtų klasių tarpe I vietą laimėjo Kamilė Kiliokaitytė (4b kl.), II-ą - Arijus Petraitis (4b kl.), III-ią - Beatričė Ambložiejūtė (4a kl.).

       Kamilė Kiliokaitytė bei Arijus Petraitis iškovojo teisę atstovauti mūsų mokyklai rajoninėje 3-4 klasių matematikos olimpiadoje. Sėkmės jiems!

           Lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

 

Vasario 14 dieną mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje bibliotekoje. Ketvirtokai pasiskirstė komandomis. Komandų kapitonai atliko spalvinimo užduotis. Kiti komandų nariai atsakinėjo į A.Vymerio bibliotekininkės Inos Ivanauskienės pateiktus klausimus. Vėliau mokinukai sprendė kryžiažodį, kurį pabaigę sužinojo, kad šiemet Vatikano archyve buvo surastas vasario 16-osios  Nepriklausomybės akto vertimas į vokiečių kalbą. Ketvirtokai iškilmingai pagiedojo Lietuvos valstybės himną. Už aktyvų dalyvavimą vaikai buvo pavaišinti trispalviais saldainiukais.

Išvyka į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą

 

     Vasario 9 dieną mokiniai lankėsi Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Mokinius supažindino su vienu seniausių lietuvių amatų - audimu. Vaikai apžiūrėjo audimo stakles. Patys apipynė trispalvę juostelę ant rankos. Mokinius pavaišino žolelių arbata ir kaimiškais meduoliais, mokė šokti lietuvių liaudies šokius. Visi išbandė savo jėgas čiuoždami medinėmis slidėmis.

        Tėvynė mana – Lietuva tik viena

 

     Vasario 2 dieną 4a ir 4 b klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Tėvynė mana – Lietuva tik viena“, kurį organizavo skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė ir A.Vymerio bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė. Mokinukai klausėsi pasakų suvalkiečių ir žemaičių tarme. Jie galėjo palyginti tarmių panašumus ir skirtumus. Ketvirtokai padainavo kelias linksmas žemaitiškas daineles. Bibliotekos darbuotoja Ina trumpai papasakojo ir parodė suvalkiečių ir žemaičių tautinių rūbų pavyzdžius. Renginio pabaigoje vaikai rungėsi, kuri komanda greičiau ir tiksliau surinks pabirusius Lietuvos Respublikos himno žodžius.

Susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite

 

     Sausio 29 dieną į mūsų mokyklą atvyko rašytoja Ignė Zarambaitė. Susitikimą organizavo ir rėmė A.Vymerio bibliotekos darbuotojos.  Rašytoja susitiko su pradinių klasių mokiniais. Ji pristatė savo knygas „Elzė ir senojo dvaro paslaptis", „Emilio laiškas". Visiems vaikams padovanojo po knygutę „Skudurinukė". Mokė vaikus pasidaryti kaukutį.

Išvyka į Tauragės šilumos tinklus

 

     Sausio 26 dieną mūsų klasės mokiniai lankėsi Tauragės šilumos tinkluose. Išvykos metu šilumos tinklų darbuotojas mokiniams papasakojo kokį kurą naudoja šioje įmonėje, iš kur gauna smulkintą medieną, kiek sunaudoja kuro per visą šildymo laikotarpį, kaip vyksta darbas. Mokiniai galėjo apžiūrėti įrenginius. Sužinojo, ko reikia, kad galėtų tapti šilumininku. Už suorganizuota išvyka dėkojame Deimantės tėveliui Silverijui Statkui. 

 

     Ketvirtadienį mokykloje vyko kuprinių svėrimo akcijoja. Akcijoje dalyvavo ir 10 mūsų klasės mokinių. Pilnos kuprinės svoris turėtų būti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės.  Tą dieną net trijų mokinių kuprinės buvo per sunkios.

     Kitą dieną vaikai per matematikos pamoką skaičiavo, koks gali būti jų kuprinės svoris. Buvo pasvertos visų tą dieną mokykloje buvusių mokinių kuprinės. Tą dieną net 4 vaikų kuprinės buvo per sunkios. Sunkiausia kuprinė svėrė net 5 kg! Lengviausia - 2 kg 100 g. 
Patarimai:
TEISINGAS PASIRINKIMAS. Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio, plačius, paminkštintus diržus. Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams– ne daugiau kaip 1000 g. Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens.
TEISINGAS DAIKTŲ SUDĖJIMAS. Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % moksleivio kūno masės. Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Tvarkingai sudėkite daiktus, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų. Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.

Indėnės pamokėlė

 

     Sausio 19 dieną mūsų mokyklos pradinukus aplankė indėnė Šokanti Strėlė. Tai buvo nuotaikinga ir naudinga edukacinę programėlė vaikams. Indėnės pamokėlėje vaikai ne tik šoko, mankštinosi, bet ir sužinojo naudingų žinių apie aplinkosaugą.

Kalėdinė šventė

 

     Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko Kalėdinė šventė. Vaikus aplankė Kalėdų senelis. Jis padovanojo vaikams saldžias dovanėles. Šventės metu mokiniai šoko, dainavo, žaidė... Dovanėlėmis mokiniai pasikeitė ir su draugais.

Knygų Kalėdos 2017

 

     Jau septintąjį kartą vykstančios Knygų Kalėdos sutelkė knygos mylėtojų būrį „Aušros“ progimnazijoje ir Vymerio bibliotekoje. Labai aktyviai į jas įsijungė visos pradinės klasės.  Visų klasių mokiniai „Aušros“ progimnazijos skaityklai ir Vymerio bibliotekai padovanojo knygučių. Mūsų klasės mokiniai padovanojo knygas „Gražiausios Anderseno pasakos" ir „Gražiausios arabų pasakos". Atsidėkodami dramos ir lėlių teatro studijos „Boružėlė“ nariai ir pradinių klasių ansamblio dainorėliai parodė kalėdinę programėlę „Pingvinų Kalėdos“. Renginį vedė bibliotekininkės Birutė Vaivadienė ir Ina Ivanauskienė.

Išvyka į  paštą

 

     Gruodžio 6 dieną mūsų klasės mokiniai lankėsi Lietuvos pašte Tauragės skyriuje. Per lietuvių kalbos pamoką mokiniai parašė laiškus Kalėdų seneliui. Pašte užklijavę pašto ženkliuką ant voko, laišką išsiuntė.

     Pašto darbuotoja papasakojo, kaip keliauja laiškai, kaip vyksta darbas pašte, kokias paslaugas teikia Lietuvos paštas.

     Pamoka Lietuvos pašte buvo įdomi ir naudinga.

Paskaita apie rūkymą

 

     Lapkričio 21 dieną visi pradinių klasių mokiniai išklausė paskaitą apie rūkymo žalą, kurią pravedė Artūras Šiukšta iš Kauno. Paskaitos metu jis papasakojo iš ko gaminamos cigaretė, kokiomis ligomis gali susirgti rūkaliai...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 

     Tarptautinė šiaurės šalių bibliotekų savaitė į veiklą įtraukė visus pradinių klasių mokinius. Šių metų tema „Šiaurės salos". Ketvirtų klasių mokiniai lapkričio 21 dieną į Šiaurės bibliotekų savaitę įsijungė piešdami paslaptingos „Lobių salos" žemėlapius pagal Maurio Kunno tekstą.

Akcija „Būk matomas"

 

      Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš svarbiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas. Lapkričio 21 dienos ryte visus ateinančius į mokyklą prie durų pasitiko šeštos klasės mokiniai, kurie tikrino, ar mokiniai į mokyklą ateina su atšvaitu. Visiems mokiniams, kurie tą rytą neturėjo atšvaito juos padovanojo. Atšvaitai - vienas geriausių ir paprasčiausių būdų apsaugoti save ir savo artimuosius kelyje tamsiuoju paros metu. Būkime matomi! Prisisekime atšvaitą!

Tolerancijos dienos minėjimas

 

     Lapkričio 16-oji - Tarptautinė tolerancijos diena. Su mokiniais kalbėjome apie toleranciją. Vaikai darė darbelį - dėžes apklijavo šių metų simboliu rankomis ir iš jų mokyklos vestibiulyje statė mozaiką - piramidę.

Siaubo kambaryje

 

     Nors Helovynas yra švenčiamas spalio 31 dieną Amerikoje, kai vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, mokykloje vyresnių klasių mokiniai sugalvojo prieš atostogas, spalio 27 dieną, pasišiurpinti. Jie įrengė siaubo kambarį mokyklos pastate esančiame rūsyje ir patys persirengę bei išsidažę laukė kitų mokinių bei mokytojų, kurie išdrįso įžengti į tamsų ir paslaptingą rūsį. Persirengėliai nestokojo fantazijos ir kaip reikiant visus pašiurpino. Rūsio sienos dar niekad ko gero negirdėjo tiek išsigandusių riksmų ir klyksmų.

Jogos pamokėlė

 

     Spalio 25 dieną vyko jogos pamokėlė, kurią vedė jogos trenerė Jūratė Ačė.

Diena su paspirtukais ir riedučiais

 

     Rugsėjo 29 dieną vaikai į kūno kultūros pamoką išriedėjo su paspirtukais ir riedučiais. Puikus oras leido smagiai pasivažinėti lauke. Smagu, kad tiek daug vaikų pasiruošė šiai pamokai.

Sveikatingumo diena mokykloje

 

     Jau tradiciniu tapęs mūsų mokyklos projektas „Sveikatingumo dienos mokykloje" rugsėjo 28 dieną visus pradinukus subūrė linksmai, sveikai veiklai.Sugužėję į sporto salę mokinukai padarė mankštą. žaidė smiginį, mėtė kamuolį į krepšį, įveikė kliūčių ruožą, „virė batų košę", mankštino padukus eidami Kneipo taku. Priešpiečiams valgė savo pagamintas vaisių salotas. Piešė plakatus „Sveiki pusryčiai'.

Meno terapijos savaitė

 

     Mokyklos skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė mokykloje organizuoja meno terapijos savaitę. Rugsėjo 26 dieną mūsų klasės mokiniai lankėsi skaitykloje. Grojant muzikai, degant žvakutėm mokiniai susikaupę spalvino mandalas. Kiek daug puikių darbelių!

Saugaus eismo pamokėlė

 

Rugsėjo 22d. vyko saugaus eismo pamokėlė. Svečiavosi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausioji tyrėja Raimonda Žvynakienė. Vaikai rungtyniavo prisimindami pagrindinius kelio ženklus, žiūrėjo filmukus apie saugumą pėsčiųjų perėjose, elgesį gatvėse, pagilino žinias apie atšvaito reikalingumą ir teisingą segėjimą. Geriausiems eismo žinovams teko prizai. Visi pamokėlės dalyviai gavo dovanų po užduočių knygelę saugaus eismo tema.

Žygis „5000 žingsnių per dieną"

 

     Mokykla dalyvauja projekte „Sveikatingumo dienos mokykloje 8". Tad rugsėjo 21 dieną visi pradinių klasių mokiniai susiruošė į žygį „5000 žingsnių per dieną". Su gera nuotaika ir žingsniamačiais visi nukeliavo iki upės, padarė mankštą, pasitreniravo ant treniruoklių ir grįžo į mokyklą. Užsibrėžtas tikslas buvo pasiektas!

Išvyka į Klaipėdą

 

    Rugsėjo 18 dieną mokiniai vyko į Klaipėdą. Lankėsi karamelės fabrike Rochen. Tik peržengus karamelės slenkstį vaikų nosis sukuteno gardus karamelės kvapas. Fabriko kino salėje žiūrėjo filmuką apie šokolado atsiradimą. Vaikai ėjo į gamybines patalpas, kur pamatė karamelės gaminimo procesą. Pamatę, kaip gaminami saldainiai vaikai patys dalyvavo karamelės gamybos pamokėlėje. Kiekvienas pasigamino po ledinuką. Ekskursijos pabaigoje visi gavo po saldžią dovanėlę.

     Lankėsi batutų parke „Skypark". Buvo labai smagu ir gera pasiausti visiems kartu tokioje didelėje erdvėje.

Rugsėjo 1-osios akimirkos