Pagramančio regioniniame parke

 

     Birželio 3 dieną mokiniai vyko į Pagramančio regioninį parką. Kopė į Pagramančio piliakalnį, pasivaikščiojo pažintiniais takais, pasigrožėjo gamta. Parko lankytojų centre apžiūrėjo ekspozicijas. Ant laužo kepė piemenukų duoną. Išvykos metu daug sužinojo apie Pagramančio regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes.

pasivaikščioti pažintiniais takais, pasigrožėti gamta ir sužinoti apie Pagramančio regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/pagramancio-regioninis-parkas-laukia-nuo-miesto-pavargusiu-lankytoju-642-511127?copied
pasivaikščioti pažintiniais takais, pasigrožėti gamta ir sužinoti apie Pagramančio regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/pagramancio-regioninis-parkas-laukia-nuo-miesto-pavargusiu-lankytoju-642-511127?copied
pasivaikščioti pažintiniais takais, pasigrožėti gamta ir sužinoti apie Pagramančio regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/pagramancio-regioninis-parkas-laukia-nuo-miesto-pavargusiu-lankytoju-642-511127?copied

Unicef bėgimas

 

    Gegužės 31-ąją Tauragėje vyko UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“. Dėl kilnaus tikslo J.V.Kalvano parke susirinko daugiau nei tūkstantis  vaikų. Džiugu, kad bėgime dalyvavo ir mūsų klasės mokiniai. Mūsų klasės mokiniai ir jų šeimos nariai paaukojo 125 eurus. Šie pinigai gali išgelbėti 24 vaikų gyvenimus.

Norkaičių tradicinių amatų centre

 

     Gegužės 29 dieną mokiniai lankėsi Norkaičių tradicinių amatų centre, kur mokiniams papasakojo apie bitininkystę. Užsiėmimo metu vaikai patys buvo bitutėmis. Sužinojo daug įdomių dalykų apie bites, pasidarė iš natūralaus vaško po žvakutę.

Muzika tavyje

 

     Gegužės 21 dieną vyko edukacinis užsiėmimas „Muzika tavyje". Užsiėmimą vedė Remigijus Rančys – džiazo kūrėjas, multiinstrumentalistas. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo kaip ir kodėl atsirado muzika, kokie buvo pirmieji muzikos garsai ir instrumentai, kodėl muzika supa žmones nuo neatmenamų laikų, kas yra ritmas, kodėl mes šokame, kodėl muzika kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai? Užsiėmimo metu mokiniai atliko keletą praktinių muzikinių žaidimų, kurie lavina motoriką, koordinaciją, ritmo pojūtį bei kuria geresnį grupės tarpusavio ryšį.

Susitikimas su rašytoja

 

     Gegužės 16 dieną į svečius atvyko rašytoja Ignė Zarambaitė. Ji pristatė savo parašytas knygas vaikams „Elzė ir senojo dvaro paslaptis", „Skudurinukė", „Emilio laiškas" ir „Stebuklingi senelio batai", papasakojo knygų veikėjų atsiradimo istorijas. Visiems vaikams padovanojo po naujausią knygą „Stebuklingi senelio batai". Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai pasigamino žmogeliukus, kuriems turėjo sugalvoti vardus.

Abėcėlės šventė

 

     Gegužės 15-oji - šeimos diena. Todėl tą dieną mokiniai pakvietė savo šeimas į mokyklą, į „Abėcėlės" šventę. Šventės metu mokiniai sveikino mamytes ir tėvelius ne tik savo padarytomis dovanėlėmis, bet ir eilėraštukais bei dainomis.

Rajoninės „Šviesoforo" varžybos

 

     Gegužės 8 dieną rajone vyko 1-4 klasių mokinių „Šviesoforo" varžybos. Šios varžybos yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose" sudėtinė dalis. Varžybų tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą, ugdyti jaunųjų eismo dalyvių - pradinių klasių mokinių saugaus elgesio kelyje įgūdžius. Mūsų mokyklos komanda, kurioje dalyvavo ir mūsų klasės mokinė Ugnė Kiliokaitytė, užėmė III-ąją vietą. Sveikiname!

Akcija „Lietuva skaito"

 

     „Lietuva skaito" - tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys. Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. Mūsų klasės mokiniai skaitė mokyklos koridoriuje.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

 

     Gegužės 2 dieną mokiniai lankėsi Tauragės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Susitikimo metu mokiniams papasakojo apie gaisrininkų darbą, parodė savo darbe naudojamus įrankius, apžiūrėjo gaisrines mašinas. Vaikams padovanojo knygutes „Bebriuko Ugniaus patarimai".

„Tvarkingiausio sąsiuvinio" konkursas

 

     Balandžio 30 dieną vyko pradinių klasių mokinių „Tvarkingiausio sąsiuvinio" konkursas. Ugnė, Karolis, Matas, Viltė, Gintarė buvo apdovanoti padėkos raštais už tvarkingus lietuvių kalbos sąsiuvinius. Jarūnė ir Arminas buvo apdovanoti už tvarkingus lietuvių kalbos ir matematikos sąsiuvinius. Sveikiname juos.

 

Margučių ridenimas

 

     Balandžio 19 dieną vaikai rideno margučius. Po ridenimo daugiausiai margučių turėjo Marius.

Talka

 

     Balandžio 19 dieną mokykloje vyko talka. Pradinių klasių mokiniai tvarkė mokyklos aplinką.

 

      Balandžio 12 dieną pradinių klasių mokiniai ir būrelis „Boružėlė“ stebėjo vieni kitų spektaklius, inscenizacijas pasakų tema, dainavo karaoke, šoko su lape, lankėsi mokyklos skaitykloje, kur susipažino su Š. Pero kūryba. Mokiniai buvo apdovanoti už piešinius „Pasakų šalyje“. Apdovanojimus už piešinius gavo Ugnė, Gerda, Dominykas, Gintarė, Evita.

Augu su knyga

 

     Balandžio 11 dieną jungėmės prie tiesioginio internetinio renginio, kurio metu pamatėme visus projekto „Augu su knyga" dalyvius. Renginio metu visi turėjo pasakyti patarles ar posakius apie knygą.

Rajoninė 1-4 klasių informacinių technologijų olimpiada

 

     Balandžio 10 dieną vyko rajoninė pradinių klasių mokinių informacinių technologijų olimpiada. Mokiniai atliko programavimo užduotis su edukacinėmis bitutėmis - robotais „Bee-bot", atliko užduotis su programa ScratshJr, rinko ir maketavo tekstą kompiuteriu, atliko praktines užduotis pagal nurodytas komandas. Olimpiadoje dalyvavo Ugnė. Ji užėmė I-ąją vietą. Sveikiname!

Konkursas „Auksinė plunksna"

 

      Balandžio 8 dieną vyko 1-4 klasių mokinių dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna". Sveikiname mūsų klasės nugalėtojas:

     Ugnė Kiliokaitytę - I-oji vieta,

     Viltę Latukaitę - II-oji vieta,

     Gintarę Šliažaitę - III-oji vieta.

Žemės diena

     Kovo 20 d. pradinukai minėjo Žemės dieną. Vaikai žiūrėjo filmukus apie gamtą. Buvo apdovanoti fotografijų parodos „Gamtos grožis" dalyviai padėkomis, o laureatai diplomais.

Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Vyko viktorina „Ką žinai apie mūsų planetą?", atliko įvairius eksperimentus, mokėsi rūšiuoti, pasigamino darbelių iš antrinių žaliavų. Mokiniai tą dieną atėjo į mokyklą apsirengę žaliai. Buvo išrinktos žaliausios klasės,  tarp jų buvo ir mūsų klasės mokiniai. Kiekvienas pasodino po svogūnėlį, kurį augins ir prižiūrės.

Pavasario saulė nušvito meiliai...

 

     Kovo 19 dieną A.Vymerio bibliotekoje vyko poezijos popietė „Pavasario saulė nušvito meiliai...". Šiais Maironio žodžiais popietę pradėjo bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė. Visi mūsų klasės vaikai deklamavo eilėraščius apie pavasarį, grįžtančius paukščius, pirmąsias pavasario gėlytes. Visi mokiniai gavo atminimo dovanėles - skirtukus knygai. Raiškiausiai eilėraščius padeklamavę mokiniai buvo apdovanoti eilėraščių knygelėmis.

Konkursas „Gamtos grožis"

 

Kovo 20 d. - Žemės diena. Kelk nuotraukas, kuriose užfiksavai gamtos grožį: augaliuką, vabaliuką, dangų, mišką, pievą...

Made with Padlet

Mano šeima skaito

 

Balsuokite už jums labiausiai patikusią nuotrauką (spauskite ant nuorodos).

https://padlet.com/rasaraud/oguio3hk809h

Made with Padlet

Kalėdinės dirbtuvėlės

 

      Gruodžio 6 dieną į mokyklą sugužėjo darbingai nusiteikę pradinukai. Jie žinojo, kad pasidarys daug kalėdinių darbelių. Rytas prasidėjo linksmu filmuku apie vaikučius, kurie ėjo į mišką eglutės ir gamino dovanėles. Supratę, kad smagu dirbti kartu, visi pasiskirstė į „Girinuko‟, „Angeliukų‟, „Žiemos‟ ir „Kalėdinio pašto‟ dirbtuvėles. Čia jų laukė stalai nukrauti priemonėmis. Aidint muzikai užvirė darbas kaip bičių aviliuose: kas klijavo, kas kirpo, kas piešė Pailsę vaikai galėjo atsikvėpti piešdami guašu ant tapeto, spalvindami didžiulį besmegenį arba užsukdami į kalėdinę skaityklą. Džiugu buvo matyti mokinukų švytinčius veidus ir pilnas rankas darbelių.

Judriųjų žaidimų popietė

     Lapkričio 26 dieną vyko pradinių klasių mokinių judriųjų žaidimų popietė. Vaikai linksminosi besimėtydami „sniego gniūžtėmis“. Žaidimuose „Sveikas gyvas“ ir „Dangtis be puodo“ mokinukai pasimokė greitos reakcijos, o žaidžiant žaidimus „Laikrodis“ ir „Išridenk kamuolį” mažieji treniravo vikrumo ir tikslumo įgūdžius. Buvo linksma ir smagu pabūti būryje draugų!

Tolerancijos raktas

     Lapkričio 16-oji - Tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Herojai Šiaurės šalyse"

 

     Lapkričio 13 dieną mūsų klasės mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginyje. Renginį organizavo bibliotekininkės: Ina Ivanauskienė ir Birutė Vaivadienė. Šių metų tema – „Herojai Šiaurės šalyse". Mūsų klasės mergaitėmis tą dieną buvo Pepėmis, o berniukai - Karlsonais. Bibliotekininkės skaitė ištrauką iš Eliaso ir Agnes Vohlundų knygos „Superherojų vadovas". Vaikai žiūrėjo filmukus apie Šiaurės šalis, jų gamtą.

 

Knygų mugė

     Lapkričio 12 dieną pradinukai skubėjo į knygų mugę. Tai eTwinning projekto,,Augu su knyga” dalis. Visą savaitę mokiniai nešėsi į mokyklą knygeles ir džiaugėsi jomis.  Knygų mugėje juos pasitiko meškiukas Rudnosiukas. Jis akylai stebėjo kaip mokiniai dalyvauja loterijoje. Vaikai iš Rudnosiuko maišelio traukė numeriukus, susirado knygelę ir skubėjo nusifotografuoti su juo. Visi suskubo knygeles vartyti. Juk buvo įdomu susipažinti ką turės perskaityti per lapkričio mėnesį. Visi patenkinti Rudnosiukui nuoširdžiai prisižadėjo perskaityti knygeles.

Atšvaitų diena

         Lietuvos automobilių kelių direkcija lapkričio 6 d. paskelbė Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti dėvėti atšvaitų.

     Nors mūsų visi mokiniai turi prie kuprinių prisitvirtinę atšvaitus, bet, kad būtų saugesni, visiems klasės mokiniams buvo išdalintos ryškiaspalvės, šviesą atspindinčios liemenės. Būkit matomi ir saugūs.

„Bjaurusis ančiukas"

     Spalio 24 dieną dramos ir lėlių teatro studija „Boružė‟ pakvietė į spektaklį „Bjaurusis ančiukas‟. Būrelio vadovė Birutė Vaivadienė trumpai pristatė žymųjį pasakininką H. K. Anderseną. Po to lėlių teatriuko „Boružė‟ jaunieji aktoriai vaidino spektaklį. Smagu, kad vadino ir mūsų klasės mergaitės - Jarūnė, Adriana, Evita, Alessandra ir Ugnė. Šaunuolės mūsų mergaitės!

Susitikimas su Tauragės ratukų sąjungos atstovais

 

     Spalio 19 d. mokykloje įvyko jaukus ir šiltas susitikimas su Tauragės ratukų sąjungos atstovais: Egle, Tomu, Petru ir Modestu. Svečiai papasakojo apie save, savo kasdienybę, vaikystėje patirtas patyčias, atsakė į daugybę vaikus dominančių klausimų: apie knygas, pomėgius, augintinius, filmus, vežimėlių konstrukciją ir net jų kainas. Pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę įsitikinti, kad neįgalieji keliauja, sportuoja, turi daug draugų, dalyvauja net gamtos tvarkymo akcijose. Šis susitikimas – prevencinio projekto „Įveikime kartu“ veikla – tikrai palietė vaikų širdeles.

Pasaulio pažinimo pamoka

 

     Vaikai ragauja atsineštus vaisius ir daržoves.

Mankšta

 

     Spalio antrąją savaitę visi 1–4 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Rytmetinė mankšta‟. Kiekvieną rytą po pirmos pamokos visi pradinukai rinkosi į aktų salę pasimankštinti. Juk sportas sveikata ir nuotaika gera. Tikimės, kad šis įprotis išliks kas rytą mankštintis ir namuose. Sėkmės sportuojant!

Mokyklos skaitykloje

 

     Spalio 8 dieną mokyklos skaitykloje mokiniai spalvino pasirinktus gyvūnus. Jų darbeliai puikavosi mokyklos vestibiulyje esančioje parodoje.

Gyvūnų diena

 

     Spalio 2 dieną buvo pažintinė diena,  skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Vaikai vyko į Rūgalių kaimą Sigito Klymanto vadovaujamą įmonę „Šuns letena". Tik išlipus iš autobuso juos pasitiko šeimininkas ir nenuoramos ožkytės. Mokiniams buvo įdomu palaikyti rankose baltus ežiukus, pelytę, pamatyti voverytę skraiduolę, didžiulį stručio kiaušinį. Daug juoko buvo su plepute ir pamaiva papūga Tela. Vaikams džiaugsmo suteikė mažučiai poniai, linksmos alpakos, išdidūs jautukai, margas būrys vištų, didžiuliai stručiai, piktoji gulbė giesmininkė ir maži šuniukai.

Saugaus eismo pamokėlė

     Rugsėjo 26 dieną mokykloje lankėsi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė Judita Sadauskytė. Ji pirmokams pravedė saugaus eismo pamokėlę. Dėkojame pareigūnei už mokiniams suteiktas žinias.

Mažasis cirkas

 

     Rugsėjo 24 d. mokyklos kieme svečiavosi „Mažasis cirkas“. Jis pakvietė pradinukus į neįtikėtiną Profesoriaus ir Blusos pasirodymą, pagal to paties pavadinimo H.K.Anderseno pasaką „Profesorius ir blusa“. Linksmi triukai, įdomus pasakojimas pralinksmino ir sudomino vaikus. Buvo jauku ir gera stebėti pasirodymą palapinėje!

Diena su paspirtukais

 

    Įsibėgėja projekto „Sveikatingumo dienos mokykloje“ renginiai. Rugsėjo 21 dieną vyko jau trečias renginys – diena su paspirtukais. Mokiniai į mokyklą atriedėjo paspirtukais.

Informatikos pamokoje

Sporto diena Taurų parke

 

     Jau devintus metus mokykla dalyvauja projekte „Sveikatingumo dienos mokykloje". Rugsėjo 20 dieną visa mokykla vyko į Taurų parką. Tai sporto diena. Puikus vasariškas oras kėlė visiems nuotaiką ir norą pasportuoti gryname ore. Taurų parke pradinukai žygiavo po parko teritoriją, darė mankštą, šokinėjo ant batuto, lipo į apžvalgos bokštelį, dūko žaidimų aikštelėje… Tiesiog puikus aktyvus poilsis lauke!

     Saugaus eismo pamokėlė

 

     Rugsėjo 19 dieną visi pradinukai sugužėjo į salę pasitikrinti saugaus eismo žinias. Dešimt komandų draugiškai dėliojo kelio ženklų dėliones, minė mįsles, atsakinėjo į klausimus. Visi buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Dovana nuo trečiokų

 

     Rugsėjo 18 dieną pirmokėlius aplankė trečiokai ir padovanojo savo padarytas užrašų knygutes, kurios buvo papuoštos rudeniškais akcentais. Ačiū trečiokams už staigmeną.

Mano knygelės

 

     Su mokiniais įsijungėme į etwinning projektą „Augu su knyga". Rugsėjo 10 dieną mokiniai į mokyklą atsinešė savo mėgstamas knygutes. Jas pristatė savo klasės draugams. Visi susidomėję vartė savo ir draugų knygutes. Mokantys skaityti paskaitė draugams savo knygutę.

Rudeniškas pasisveikinimas

 

     Mūsų klasės mokiniai dalyvauja etwinning projekte „Rudens sekliai". Vaikai vieni kitus pasveikino dovanodami draugams papuoštą klevo lapą ir sakydami linkėjimus.

Akcija „Apibėk mokyklą"

 

     Mokykloje visą savaitę, nuo rugsėjo 10 dienos iki 14 dienos, vyko akcija „Apibėk mokyklą". Į šią akciją įsijungė ir mūsų klasės mokiniai. Ištvermingiausieji buvo apdovanoti padėkos raštais. Tikime, kad ši graži akcija padės mokiniams suvokti, kad judėjimas – sveikata.

Rugsėjo 1-osios šventė

 

     Rugsėjo 1-osios skambutis sukvietė visus mokinius į mokyklas. Pirmokams ši šventė džiaugsminga - tai pirmoji šventė mokykloje! Vyriausieji mokyklos mokiniai, aštuntokai, padovanojo pirmokams spalvingus vėjo malūnėlius. Šventės metu Ugnė, Gabija, Karolis, Gintarė, Augustas, Brigita, Evita deklamavo eilėraščius. Ačiū jiems.

     Tegul šie metai būna pilni įspūdžių ir atradimų.